Image
24.09.2017

Sa pole see, mida sa sööd... ehk millest räägivad rasvavoldid sinu kehal.Rasvapõletuse ja kaalulangetamise esimene põhitõde, mida kuuled treenerilt või toitumisnõustajalt, on see, et kulutada ära rohkem kaloreid, kui tarbid. Nii hakatakse vähendama kehakütust, ootuses peatselt väiksemat rõivasuurust kanda. Selle aasta kevadnumbris kirjutasime pikemalt kalorite arvutamisest ning miks see eksiteele viib ning üle kümne aasta on ka mainekad valdkonna spetsialistid sel teemal aina rohkem ja valjemini sõna võtnud. Kalor on soojusühik ja selleks ta ka jääb ning sinu kehakeemiaga on sel tegelikult üsnagi kaudne seos – keha pole masin ja toit pole kütus, mis paagis pea jäägituks põledes masinal sõita lubab. Inimkehas on kokku põimitud nii füüsika kui keemia, psühholoogia ja emotsioonid ning kogu seda imevärki juhivad hormoonid, mis kalorilugemisele piltlikult öeldes vilistavad. Kui oled oma kalorite raamatupidamisega jõudnud nii kaugele, et su keha kuu- või aastaaruanne kuidagi ei jookse kokku selle eesmärgiga, mille poole rühid, siis vaata üle, mis teguritele sul tegelikult tuleks tähelepanu pöörata.

Reklaam

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!