Image
24.09.2017

Funktsionaalne treeningFunktsionaalne treening – võibolla ei kõla nimetus nii jõuliselt kui Bodyattack või Bodycombat, ja mõni seostab seda hoopiski taastusravi valdkonnaga, kuid tegelikkuses on pea kõik kaasaja treeningstiilid ja -viisid oma olemuselt funktsionaalse treeningu arendused. Funktsionaalse treeningu võimalused on piiramatud ning tulemused sõltuvad vaid pingutusest ja sooritustehnika täpsusest – võtmeks on kogu keha tasakaalustatud areng, mis parandab keha tunnetusvõimet, tasakaalu ja koordinatsiooni ning sooritusjõudu.

Tõepoolest, funktsionaalse treeningu juured pärinevad taastusravist ning algne eesmärk oli püüda taastada inimese tavaelu liigutusi, imiteerides neid erinevate harjutuste abil. Ärkvel olles oledki pidevalt funktsionaalse treeninguga tegelemas – kummardad ja ulatad, koristad ja astud treppidel, ainus tegevus, mis nimistust välja jääb, on ekraanide ees istumine. Just treeningu lihtsuse tõttu arvavad paljud, et funktsionaalne treening pole tõhusaim viis oma kehavormi paremaks muuta. Kaugeltki mitte! Vormida uhket lihaskorsetti, põletada meeletult kaloreid, arendada nõtkust ja saavutada hea rüht – see on vaid osa neist kasudest, mida funktsionaalne treening annab. Pea kõikide harjutuste puhul paned korraga tööle erinevad lihased ning mis peamine, ka süvalihased, mida tavaliselt on küllalt raske treenida.

Reklaam

Artikli lugemiseks telli digipakett või osta artikkel

Tutvu maksevõimalustega

Kuupakett

4.70 EUR / ühe kuu lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 30 päeva jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!

Aastatellimus

39.70 EUR / ühe aasta lugemisõigus

Paketiga saab lugeda artiklied 1 aasta jooksul, siia ei kuulu digiraamatud ja eriväljaanded. Trenniajakiri.ee on digiajakiri, maailmatuntud fitness-ajakirjade Muscle&Fitness ja Hers ametlik tõlkeväljaanne. Lugemisvara täieneb pidevalt!